O SPOLEČNOSTI FORD

O SPOLEČNOSTI FORD

Společnost Ford Motor Company zaujímá vedoucí postavení ve světovém automobilovém průmyslu. Má přibližně 224 000 zaměstnanců, 90 výrobních závodů na celém světě a vyrábí a prodává vozidla v šesti světadílech.

Milníky historie


"Podnikatel století"


 • Henry Ford založil vlastní dílnu ve věku 12 let. V patnácti letech postavil první parní stroj a v šestnácti se začal učit strojníkem v Detroitu. Poté příležitostně pracoval v detroitských továrnách.
 • V roce 1888 se Ford oženil s Clarou Bryantovou a v roce 1891 nastoupil jako technik do firmy Edison Illuminating Company v Detroitu.
 • Když byl povýšen na hlavního inženýra v roce 1893, získal dostatek času a finančních prostředků, aby se mohl věnovat vlastním pokusům se zážehovými motory.
 • V roce 1896 se uskutečnil jeho sen vyvinout vozidlo s vlastním pohonem - "Quadricycle" se tak stalo skutečně prvním vozidlem Ford.
 • V roce 1898 Henry Ford opustil společnost Edison a založil firmu Detroit Automobile Company, která však zkrachovala. To Forda neodradilo a začal konstruovat závodní auta – legendární "Sweepstakes".
 • V roce 1903 Ford založil společnost Ford Motor Company spolu s dalšími jedenácti investory a kapitálem 28 000 dolarů. První vyrobené auto bylo prodáno 23. července 1903.
  Model T umožnil Henry Fordovi krátce nato splnit sen vyrábět spolehlivé a výkonné auto za příznivou cenu a tím zahájil novou éru osobní přepravy.
 • V roce 1919 Henry Ford se synem Edselem vykoupili podíly všech malých akcionářů v celkové hodnotě 105 568 858 USD a stali se jedinými vlastníky společnosti. Henry Ford předal vedení společnosti Edselovi, který vykonával tuto funkci až do své smrti v roce 1943.
 • V roce 1945 Henry Ford odstoupil z funkce prezidenta společnosti podruhé a předal vedení vnukovi Henry Fordovi II.
 • V roce 1946 byl Henry Ford vyznamenán na American Automotive Golden Jubilee za přínos automobilovému průmyslu. Také American Petroleum Institute mu udělil první zlatou medaili za vynikající přínos ve prospěch lidstva.
 • Dne 7. dubna 1947 ve 23:40 Henry Ford zemřel ve svém domě v Fairlane / Dearborn. Stalo se tak v místnosti osvětlené kvůli záplavám jen svíčkami a petrolejkami, tedy v podobných podmínkách, za nichž přišel na svět před 83 lety.

Společnost Ford má díly, které potřebujete, a dodá je, kdy je potřebujete. Naše distribuční centrum v Daventry představuje největší sklad dílů Ford ve Velké Británii. Naši dealeři tedy mohou okamžitě objednat díly, které potřebujete, a zajistit rychlou dodávku až k Vám.

Několik přesvědčivých důvodů ve prospěch dílů Ford:

 • 114 300 skladových položek (SKU)
 • Každý rok je odesláno dealerům 8,7 miliónů zásilek
 • 496 pracovníků vyřizuje rychle a efektivně objednávky servisů
 • Dealeři běžně dostávají díly s 95% spolehlivostí nejpozději do dvou pracovních dnů

-> zajišťujeme služby spokojeným zákazníkům ve více než 100 zemích!

Společnost Ford působí po celém světě, a proto jsou pro nás důležité konkrétní standardy, podle kterých se můžeme sami posuzovat a podle kterých nás mohou posuzovat ostatní.

Nejdůležitější je pro nás: „naše vize“, „náš cíl“ a „naše hodnoty“.

Naše vize: Přejeme si stát se přední světovou automobilkou poskytující špičkové služby.

Náš cíl: Naše rodina s celosvětovou rozmanitostí a s hrdým dědictvím je plně oddaná poskytování vynikajících výrobků a služeb.

Naše hodnoty: Snažíme se dělat maximum pro naše zaměstnance, ochranu životního prostředí i pro společnost, ale především pro naše zákazníky.

Používáme Webtrends ke sledování využívání webových stránek a zlepšování jejich výkonu. Souhlasíte?